Open Knowledge Foundation

Досвід Берліну: діджіталізація, антикорупція, соцпідприємництво, екологія

Діджіталізація, антикорупція, соціальне підприємництво, екологія та багато іншого, що не увійшло в наші попередні статті про вивчення досвіду Берліну спробуємо лаконічно викластити тут.

Open Knowledge Foundation (Фонд відкритих знань) Говорили про можливості та виклики діджиталізації для громадських ініціатив. Ціль діяльності Фундації відкритих знань (okfn.de) – доступ до інформації і знань для більшої кількості людей, щоб підвищити громадсько-політичну активність. Сфера діяльності – діджиталізація, відкриті дані та ІТ освіта. Засновники фундації вважають, що громада, бізнес та влада мають бути рівними партнерами, а за допомогою ІТ можливостей це зробити простіше.
В головному офісі працює 30 осіб, а загалом спільнота налічує 2 000 особи. Живе організація здебільшого за внески приватних осіб, який налічується близько 4 000 осіб.

Abgeordnetenwatch.de – організація, яка займається контролем за депутатами та зазначає своєю метою діяльності створення платформи довгострокового діалогу між виборцями та депутатами. Організація діє уже 15 років, а створилась тому, що 42% людей відчувають, що політики їх не чують; існує недовіра, що депутати представляють інтереси громадян; непрозорий процес творення політики та прийняття законів; занадто мало інформації про політиків, вибори. Організація підвищує увагу громадян до політичних процесів, здійснює політичну освіту, проводить дослідження, розслідування, аналіз, дає можливість громадянам задати питання, а парламентарям відповісти, висвітлює об’єктивні, критичні політичні новини.

Зараз на їх сайті більше 2 000 000 запитань та 173 000 відповідей; 18 зареєстрованих депутата; 2 млн. унікальних відвідувачів щорічно; 8 3000 особи щомісячно донують на діяльність організації.
Зустріч з BUNDjugend, які метою своєї діяльності визначають залучення більше молоді до екологічної діяльності. BUNDjugend – це молодіжна, екологічна громадська організація, яка є найбільшою екологічною організацією в Німеччині (620 000 членів). Сфери: клімат і енергія, мобільність, харчування, міграція, споживання, атомна енергетика, політика, наука. Займаються неформальною освітою (воркшопи, тренінги тощо), волонтерством, проводять табори, запускають челенджі, інформаційними кампаніями (робота в соціальних мережах, мітинги, флаєри, стікери, постери, мерч), працюють зі школами та університетами, мають он-лайн магазин. Кошти на діяльність – членські внески, донори, внески приватних осіб, он-лайн магазин.

Проект Разом – інкубатор соціальних стартапів, місію якого є винаходити нові моделі для вирішення проблем значної кількості людей.

За 5 років роботи команда з 20 чоловік досягла непоганих результатів:
– створення платформи для підтримки соціальних підприємств, організацій та ініціатив, до якої долучено 400 експертів та 600 менторів з різних сфер, які probono допомагають різним організаціям, зокрема соціальним та екологічним стартапам;
– 6-місячна програма менторства для соціальних підприємств, організацій та ініціатив, щоб підвищити рівень їх компетентності;
– розробка і реалізація навчального курсу для 100 екологічних громадських організацій, які борються з пластиком;
– розробка додатку, який допомагає контролювати стан ментального здоров’я і ще багато інших цікавих проектів.
Підтримують їх діяльність різні фундації, підприємства, міністерства.

Далі буде,
ГО Відкритий простір