ДавайЗміни_Відкритий простір_Sigma

ІТ навчають громадських активістів проектному менеджменту

Не секрет, що одними з провідних сфер економіки, де застосовуються сучасні методики управління проектами, є сфера ІТ. Саме тут почали успішно впроваджувати так звану Agile методологію управління проектами, яка дозволяє бути більш гнучкими, оперативно реагувати на зміни та потреби зовнішнього середовища, якісно оцінювати ефективність команди проекту.

Приємно, що одним із напрямків діяльності таких компаній все частіше стають ініціативи, направлені на вирішення соціальних проблем. Так, компанія Sigma Software почала ділитись своїм успішним досвідом створення та управління проектами з громадськими активістами. Зокрема, створений в межах компанії Sigma Software University підтримав ініціативу з навчання представників громадських активістів Півдня та Сходу України в проекті “Давай Зміни”.

Проект направлений на підготовку менеджерів громадських ініціатив шляхом залучення досвіду провідних соціально відповідальних компаній, а також сучасних освітніх центрів. Окрім Sigma Software University партнерами проекту вже стали харківський офіс Nestle Україна та Холдинг емоцій !FEST. Серед освітніх платформ, які приймають учасників проекту, – Українська Академія лідерства (УАЛ) Харків та інформаційно-ресурсний центр УКУ “Центр Шептицького” у Львові.

Також реалізацію проекта підтримало Міністерство у справах молоді та спорту.

За словами керівників компанії Sigma Software, одна з основних задач Sigma Software University – “розвиток ІТ-ком’юніті України, навчання спеціалістів-початківців і розвиток професіоналів. Ми з радістю ділимось накопиченими знаннями та досвідом. Участь у проекті “Давай Зміни” – це можливість розповісти активній молоді як побудувати ефективну роботу у проекті, які методики та інструменти справді працюють, поділитись реальним досвідом і надихнути на нові звершення! Учасники великі молодці! Пишаємось знайомством з ними і нехай їх бажання змінювати світ навколо допомагає досягати нових цілей!”.

Єлизавета Головіна, проектна менеджерка компанії, яка проводила навчання учасників проекту “Давай Зміни” також поділилась своїми думками: “Ніколи не знаєш, звідки з’явиться людина, яка змінить світ. В ПАР (Ілон Маск), на фермі Лохфільд, Шотландія (Олександр Флеммінг) чи в одному із селищ України… Може одному з учасників проекту “Давай Зміни” випаде можливість змінити на краще якщо не весь світ, то хоча б життя людей в конкретномі місті. Громадським активістам зазвичай не позичати запалу та ентузіазму. А ось із системністю та розумним плануванням не все так райдужно. Уявляєте, які вершини вони зможуть здолати, якщо їх віру в краще помножити на професійні техніки в сфері проектного менеджменту? Я би хотіла на це подивитись. Тому із задоволенням розповіла учасникам про особливості управління startup проектами, поділилась накопиченими колективом Sigma Software досвідом і підходами, що справді працюють”.

Важливо, що проект носить не лише освітній характер, а в першу чергу передбачає реалізацію учасниками конкретних соціальних чи антикорупційних ініціатив. Так, щоб перейти на другий етап навчання та отримати можливість навчатись управлінню проектами разом із Sigma Software University, участникам необхідно було підготувати свою #ГодинаЗмін, під час якої кожен з них реалізував соціальну ініціативу у своїй громаді. Наступний крок – реалізація учасниками проекту більш глобальних компаній із залученням представників своїх селищ/міст. Завершується проект наприкінці року в Одесі, де учасники будуть презентувати результати своїх громадських кампаній в ImpactHub Odessa.

Проект реалізується командою громадської організації “Відкритий простір” при підтримці Global Project Partners в межах програми “Східне партнерство” від Міністерства закордонних справ Німеччини.

Прес-служба,
ГО «Відкритий простір»