Броварня культур

Підтримки мистецьких ініціатив 🎨🎭🎼

Ще одним фокусом візиту до Берліну учасників ДавайЗміни було ознайомлення з досвідом підтримки мистецьких ініціатив.

Берлін налічує 170 музеїв і близько 300 приватних зібрань. Загалом місто вражає різноманіттям творчого та культурного дозвілля. І часто передумовою цього є готовність громади відстоювати, а влади – створювати умови для реалізації творчих ініціатив.

До прикладу, квартал мистецтва Kunstraum Kreuzberg/Bethanien та Броварня Культур Kesselhaus & Maschinenhaus (Kulturbrauerei)

🔅 Будівля першого була старою лікарнею, яку планували знести, але громада будівлю відстояла й місто передало її в управління трасту, який створив тут творчий центр. Відвідування центру є безкоштовним, а для митців діють дуже низькі орендні ставки. Тут виставляють роботи місцевих художників і влаштовують міжнародні виставки. На території є поліграфія BBK Berlin та працює майстер, в якого зі всього світу замовляють папір для відновлення стародавніх книг, є художня студія, виставкові зали, театр і музична школа.

🔅 Броварня культур – величезний хаб різних видів мистецтва (від виставкових залів і театру – до танцювальних і молодіжних закладів), який виник на території відомої колись броварні.
Спершу будівля та територія навколо належала державі, а коли пивоварня закрилась, то її окупували митці, а пізніше, щоб юридично закріпити право власності перетворили на акціонерне товариство.
Кошти на утримання йдуть з оренди як постійних студій, продуктового магазину, ресторану, кінотеатру, нічного клубу, радіо, більярду, видавництва, паркінгу, так і тимчасових акцій: конференцій, вечірок, читань і т. п.

На території діє інформаційний центр та безкоштовний музей.
Перші митці, які окупували приміщення і досі в ньому залишаються платять оренду значно меншу, ніж інші!
Броварня культур – це як маленьке місто, просякнуте культурою та мистецтвом, це створює свій унікальний імідж, який і приваблює туристів…

Далі буде,
ГО Відкритий простір