IMG_20191111_124242

Робота з молоддю та інклюзія у Берліні

Однією зі складових нашого візиту в Берлін було ознайомлення випускників програми #ДавайЗміни з досвідом інтеграції та підтримки молоді і людей з інвалідністю

У Берліні багато уваги приділяють підліткам з вулиць, щоб спрямувати їхню енергію в правильне русло, а цікавими прикладами цього є Стара пожежна станція (www.alte-feuerwache.de) та Університет вулиць (streetunivercity.de).

Стара пожежна станція – центр роботи з молоддю площею понад 2400 м.кв. Його команда пройшла шлях в 30 років, щоб викупити та перетворити закинуту після встановлення берлінської стіни пожежну станцію на простір для дозвілля та неформальної освіти дітей та молоді, який до того ж має власний ресторан і хостел. Тут у вільному доступі є все необхідне: спортзал, студія звукозапису, найрізноманітніші майстерні, концертна зала, кухня, кімнати для спілкування, навчання, дозвілля. Молоді доступне все від навчання театральному мистецтву та графіті до ремонту велосипедів. Крім того, в центрі діє програма допомоги дітям з девіантною поведінкою, є окрема кімната для безпечної комунікації представників різних культур.

Університет вулиць StreetUniverCity Berlin – організація, заснована мігрантом з Італії Гіо Ді Сера: мультимедійний художник, вже багато років допомагає дітям вулиці знайти спільну мову та вивчити німецьку через музику (реп, хіп-хоп). Тут можна подивитись їх канал на YouTube https://www.youtube.com/user/StreetUniverCity
Крім цього, для молоді доступні різноманітні навчальні програми – від політичної освіти до спорту.
Прикладом успішної інклюзії для нас стало знайомство з Faktura
Не ізолювати, а створювати можливості для людей з інвалідністю – завдання держави та підприємців.

Faktura – це майстерня і чудовий приклад соціального підприємництва у Берліні, що допомагає людям з з психічними розладами, які тимчасово або постійно не відповідають вимогам ринку праці, брати участь у робочому житті.

Faktura має 9 напрямків роботи та 6 офісів, де працює 50 співробітників і 175 осіб з інвалідністю, а оборот коштів складає 3 млн.євро на рік.
Напрямки зайнятості – найрізноманітніші: мануфактура кави, виготовлення цукерок, текстильна мануфактура, упакування+графіка, кейтеринг, ведення домашнього господарства, малярна майстерня, ремонт домашньої техніки, ІТ.

Продукти майстерні є конкурентноздатним за своєю якістю, але ключове – це середовище, яке дає можливість людям з інвалідністю відчувати себе потрібними, незалежними, творчими, яке сприяє як професійному, так і особистому зростанню.

Далі буде,
ГО Відкритий простір