FAQ

Відповідаємо на поширені питання по проекту “Давай зміни!”

Найбільш поширені питання – відповідаємо:

Проект: НАВІЩО?

Ми хочемо допомогти молоді, яка прагне розвивати своє місто/селище. Наша задача – сприяти втіленню в життя хороших ідей громад, на реалізацію яких раніше не вистачало знань чи навичок. Ми навчимо ефективному плануванню та реалізації громадських ініціатив через поєднання досвіду успішних підприємців та ефективних громадських діячів, які будуть спікерами та гостями проекту.

Учасники: ХТО?

До участі у проекті запрошується молодь віком до 34 років з малих міст/селищ Півдня і Сходу України (населення до 100 тисяч). Якщо Ви – студент, то не важливо де навчаєтесь, головне – впродовж проекту реалізувати свою ідею у населеному пункті, звідки Ви родом, а саме – в одній з областей: Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Херсонська, Сумська.

Вітаються заявки на участь у проекті командою (від двох осіб). Це перевага, перш за все, для вас, адже простіше буде реалізувати спільну (!) ініціативу у своєму/обраному невеликому місті/селищі. Якщо ж до участі подається одна людина, то їй все одно згодом доведеться шукати собі зовнішню підтримку для виконання практичного завдання.

Ідея змін: ЯКА?

Ключовим завданням учасників проекту в процесі навчання буде розробка і реалізація соціальної чи антикорупційної ініціативи, що відповідатиме потребам мешканців обраного міста/селища. Вибір ідеї обмежується лише вашою фантазією і, до прикладу, може передбачати наступне:

– розвиток простору для життя (створення велодоріжок, облаштування просторів для взаємодії громади – створення хабів/молодіжних центрів, ремонт чи встановлення дитячих майданчиків, організація освітлення вулиці, відновлення скверів, запуск рейсових чи нічних автобусів, облаштування пішохідних зон тощо)
– захист інтересів (заходи з протидії незаконним забудовам, вирубці парків, боротьба з незаконними сміттєзвалищами або викидами відходів виробничими компаніями, збільшення доступу до безкоштовних ліків, протидія необґрунтованому підняттю тарифів на громадський транспорт тощо)
– забезпечення доброчесності (кампанії із забезпечення прозорості влади, викриття зловживань чиновниками, зняття з посад корупціонерів тощо)

Навчання: ЯК?

На учасників чекають драйвові вихідні: поєднання різних локацій, цікавих людей, корисних знань і подальше тренування навичок. Ми будемо навчатись серйозному, але неодмінно у атмосфері відкритого простору для креативу та розвитку ідей

Втім, маємо свої правила: обов’язковим є відвідування усіх етапів проекту, а саме 5 дводенних тренінгів, що будуть відбуватись з серпня по грудень. Кожен тренінг є своєрідним пазлом, за допомогою якого складеться “загальна картина” успішного управління громадським проектом. Окрім цього між тренінгами будуть надаватися практичні завдання, які наближатимуть Вашу ідею ініціативи до реалізації.

Навчання буде проходити в різних куточках України, частина заходів відбудеться на базі успішних українських бізнес-компаній, які ділитимуться своїм досвідом розвитку та управління проектами. Проживання та харчування покривається організаторами проекту, відшкодування вартості квитків на проїзд буде здійснено наприкінці проекту.

Всього буде відібрано 40 учасників та сформовано дві групи по 20 осіб кожна.

Попередній графік навчань:

Перший дводенний тренінг
• група 1 (20 осіб) – 11-12 серпня
• група 2 (20 осіб) – 18-19 серпня

Другий дводенний тренінг
• група 1 (20 осіб) – 1-2 вересня
• група 2 (20 осіб) – 8-9 вересня

Третій дводенний тренінг
• група 1 (20 осіб) – 22-23 вересня
• група 2 (20 осіб) – 29-30 вересня

Четвертий дводенний тренінг
• група 1 (20 осіб) – 13-14 жовтня
• група 2 (20 осіб) – 20-21 жовтня

П‘ятий дводенний тренінг
• дві групи разом (40 осіб) – 10-11 листопада

Підсумковий дводенний майстер клас (20 найуспішніших учасників + 25 зовнішніх помічників)
• 1-2 або 8-9 грудня

Навчання: ЩО?

Серед навчальних тем проекту «Давай зміни!» – креативне мислення та розробка ідей; стратегічне планування та управління проектами; командотворення; ораторське мистецтво та мистецтво проведення презентацій; розвиток тренерських навичок; робота зі ЗМІ; тайм-менеджмент; інструменти громадського захисту та впливу на владу.

З усіх організаційних питань пишіть на скриньку проекту «Давай зміни!»: Davayzminy@gmail.com, або ж ставте їх у групі проекту у Facebook чи Instagram.

—————————————————————————
Проект реалізовується командою Громадської організації «Відкритий простір» за підтримки Global Project Partners e.V. в рамках програми «Східне партнерство» від Міністерства Закордонних Справ Німеччини (Federal Foreign Office) #CivilSocietyCooperation