ДЕТАЛІ ПРОЕКТУ “ДАВАЙ ЗМІНИ!”

Проект: НАВІЩО?
Ми хочемо допомогти молоді, яка прагне розвивати своє місто/селище. Наша задача – сприяти втіленню в життя хороших ідей громад, на реалізацію яких раніше не вистачало знань чи навичок. Ми навчимо ефективному плануванню та реалізації громадських ініціатив через поєднання досвіду успішних підприємців та ефективних громадських діячів, які будуть спікерами та гостями проекту.

Учасники: ХТО?
До участі у проекті запрошується молодь віком від 18 до 35 років з малих міст/селищ Центральної України (Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Черкаська, Житомирська, Київська, Чернігівська, Сумська області). Якщо Ви – студент, то не важливо де навчаєтесь, головне – впродовж проекту реалізувати свою ідею у населеному пункті (але не обласному центрі) з однієї з вищезазначених областей.

Перевага надаватиметься командам (від двох осіб). Втім аплікаційну форму (заявку на участь) кожен член команди подає самостійно, адже кандидатура кожного розглядатиметься окремо.

Якщо Ви подаєтесь самостійно, то згодом в будь-якому разі буде потрібно шукати собі зовнішню підтримку для виконання практичного завдання.

Ідея змін (практичне завдання): ЯКА?
Ключовим завданням учасників проекту в процесі навчання буде розробка і реалізація соціальної чи антикорупційної ініціативи, що відповідатиме потребам мешканців обраного міста/селища. До прикладу, ініціативи можуть передбачати наступне:

– розвиток простору для життя (вжиття заходів, які б сприяли: створенню велодоріжок, облаштуванню просторів для взаємодії громади, ремонту чи встановлення дитячих майданчиків, організації освітлення вулиць, відновленню скверів, рейсових чи нічних автобусів, облаштуванню пішохідних зон тощо)
– захист інтересів (заходи з протидії незаконним забудовам, вирубці парків, боротьба з незаконними сміттєзвалищами або викидами відходів виробничими компаніями, збільшення доступу до безкоштовних ліків, протидія необґрунтованому підняттю тарифів на громадський транспорт тощо)
– забезпечення доброчесності (кампанії із забезпечення прозорості влади, викриття зловживань чиновниками, зняття з посад корупціонерів тощо)

Звертаємо Вашу увагу, що проект не передбачає надання фінансової підтримки на реалізацію ініціатив. Головним нашим завданням є навчити кожного учасника самостійно реалізувати власну ідею, в тому числі й з самостійним пошуком фінансових партнерів.

Навчання: ЯК?
Всього буде відібрано й сформовано групу з 25 учасників. На учасників чекають драйвові вихідні: поєднання різних локацій, цікавих людей, корисних знань і тренування навичок.

При цьому обов’язковим є відвідування усіх етапів проекту, а саме 1го дводенного, 2х триденних тренінгів і заключного одноденного заходу, що будуть відбуватись з липня по вересень. Кожен тренінг є своєрідним пазлом, за допомогою якого складеться “загальна картина” успішного управління громадським проектом. Окрім цього між тренінгами будуть надаватися практичні завдання, які наближатимуть Вашу ідею ініціативи до реалізації.

Навчання буде проходити в різних куточках України, частина заходів відбудеться на базі успішних українських бізнес-компаній, які ділитимуться своїм досвідом розвитку та управління проектами. Проживання та харчування покривається організаторами проекту. Відшкодування вартості квитків на проїзд буде здійснено наприкінці проекту учасникам, які пройшли всі етапи проекту.

Графік навчань:
1) 20-21 липня – Івано-Франківськ
2) 9-11 серпня – Харків
3) 6-8 вересня – Львів
4) 28 або 29 вересня (згодом буде уточнено) – фінальний захід у Києві

Окрім цього впродовж навчальної програми буде здійснено два виїзди тренерів у громади для проведення тренувальних інтерактивних ігор.
Візуалізація графіку навчання – в анонсі проекту.

Тижнева навчальна поїздка до Берліну – жовтень 2019.

Навчання: ЩО?
Серед навчальних тем проекту «Давай зміни!» – креативне мислення та розробка ідей; стратегічне планування та управління проектами; командотворення; ораторське мистецтво та мистецтво проведення презентацій; робота зі ЗМІ; тайм-менеджмент; інструменти громадського захисту та впливу на владу.

З усіх організаційних питань пишіть на скриньку проекту «Давай зміни!»: Davayzminy@gmail.com, або ж ставте їх у групі проекту у Facebook чи Instagram.

—————————————————————————
Проект реалізовується командою Громадської організації «Відкритий простір» за підтримки Global Project Partners e.V. в рамках програми «Східне партнерство» від Міністерства Закордонних Справ Німеччини (Federal Foreign Office) #CivilSocietyCooperation